חומצה פולית וחומצה פולית הן צורות של ויטמין B מסיס במים. חומצה פולית מתרחשת באופן טבעי במזון, וחומצה פולית היא הצורה הסינתטית של ויטמין זה. מאז 1998, חומצה פולית נוספה דגנים קרים, קמח, לחמים, פסטה, מאפים פריטים, עוגיות, קרקרים, כנדרש על ידי החוק הפדרלי. מזונות עשירים בחומצה פולית כוללים ירקות עלים (כמו תרד, ברוקולי וחסה), במיה, אספרגוס, פירות (כמו בננות, מלונים ולימונים), שעועית, פטריות, בשר (כגון כבד בקר וכליות) ), מיץ תפוזים ומיץ עגבניות.

חומצה פולית משמשת למניעה וטיפול ברמות נמוכות של חומצה פולית, כמו גם סיבוכים, כולל "דם עייף" (אנמיה) וחוסר היכולת של המעי לקלוט חומרים מזינים כראוי. חומצה פולית משמשת גם לתנאים אחרים הקשורים בחסר חומצה פולית, כולל קוליטיס כיבית, מחלת כבד, אלכוהוליזם ודיאליזה בכליות.

נשים בהריון או עשויות להיכנס להריון לקחת חומצה פולית כדי למנוע הפלות "פגמים בצינור העצבי", מומים מולדים כגון ספינה ביפידה המתרחשות כאשר עמוד השדרה של הגב לא לסגור במהלך הפיתוח.

יש אנשים שמשתמשים בחומצה פולית כדי למנוע סרטן המעי הגס או סרטן צוואר הרחם. הוא משמש גם כדי למנוע מחלת לב ושבץ, כמו גם כדי להפחית את רמות הדם של כימיקל הנקרא הומוציסטאין. רמות הומוציסטאין גבוהות עשויות להיות סיכון למחלות לב.

חומצה פולית משמשת לאובדן זיכרון, מחלת אלצהיימר, אובדן שמיעה הקשור לגיל, מניעת התנוונות המקולארית של גיל העין (AMD), הפחתת סימני ההזדקנות, עצמות חלשות (אוסטאופורוזיס), רגליים קפוצות (תסמונת רגל חסרת מנוחה) בעיות, דיכאון, כאבי עצב, כאבי שרירים, איידס, מחלת עור הנקראת ויטיליגו, ומחלה תורשתית הנקראת תסמונת שביר X. הוא משמש גם לצמצום תופעות לוואי מזיקות של טיפול עם lometrexol תרופות methotrexate.

יש אנשים החלים חומצה פולית ישירות על מסטיק לטיפול בזיהומים חניכיים.

חומצה פולית משמש לעתים קרובות בשילוב עם ויטמינים B אחרים.

איך זה עובד?
החומצה פולית תורמת להתפתחות נכונה של הגוף האנושי. החומצה מעורבת בהפקת החומר הגנטי הנקרא DNA ובפונקציות רבות אחרות בגוף.