כדי לטפל בויטיליגו, הרופאים בדרך כלל ממליצים על צריכת ויטמינים, כגון ויטמינים C, E, B12, D וחומצה פולית, בשילוב עם משטרי טיפול אחרים.

דוגמאות לסמפר ויטמינים נפוצים וידועים בתהליך של רפיגמנטציה בעור:

ויטמין B12 וחומצה פולית
ויטמין B12 מעכב את הייצור של הומוציסטאין, הומולוג של ציסטאין חומצת אמינו. Homocysteine ​​downregulates את הפעילות של tyrosinase, אנזים אחראי לייצור מלנין, כמו כן מייצר רדיקלים חופשיים, הגורם לסינתזה של מלנין לקוייה והרס של melanocytes. בתהליך זה כולו, חומצה פולית פועלת בד בבד עם ויטמין B12 כתורם קבוצת מתיל.

זו הסיבה שמומלץ תמיד לקחת את שני הויטמינים יחד כדי לטפל ויטיליגו. על פי כמה מחקרים מדעיים, שילוב של ויטמין B12 ותוסף חומצה פולית וחשיפה לשמש היא אסטרטגיה טובה כדי להחזיר את צבע העור הטבעי.

תוספת של B12 וחומצה פולית יחד עם חומצה פנטותנית, סוג מסיס במים של ויטמיני B, הראתה גם תוצאות מבטיחות מאוד בהסרת כתמים לבנים.

ויטמין A, C, ו- E
ויטמינים אלה לפעול כמו נוגדי חמצון ולמנוע מתח חמצוני אפידרמיס, אשר נחשב גורם סיבתי להשמדה מוקדמת של melanocytes.

ויטמין די
ויטמין D מגדיל את קצב המלנוגנזה על ידי הגדלת הפעילות של טירוזינאז. זה גם עוזר בשמירה על המערכת החיסונית; מחסור בוויטמין D נצפת בהפרעות אוטואימוניות רבות.

בטא קרוטן
בטא קרוטן הוא נכלל בויטמין A עם פעילות נוגדת חמצון עצומה. משמר את צבע העור הרגיל; יתר על כן, בתצהיר העור של קרוטנואידים תזונתיים מספק photoprotection עבור עורות פיגמנט קל.