חומצות שומן אומגה 3 הן אחד החומרים החיוניים החשובים ביותר להפחתת דלקת ולטיפול במצבים בריאותיים אוטואימוניים, כולל ויטיליגו. סוגים שונים של דגים, במיוחד דגים מים קרים כמו בקלה, סלמון, הם המקורות הטובים ביותר של אומגה 3 כשומנים מועילים. מקורות אחרים של שומנים אומגה 3 כוללים אגוזים (במיוחד אגוזי מלך), זרעי פשתן, זרעי דלעת, זרעי צ'יה, שמנים צמחיים, טופו, חלמון ביצה וירקות עליים.

חומצות שומן אומגה 3, הידועות גם בשם "שומנים בריאים", הן חומצות שומן רב בלתי רוויות (PUFA), אשר מועילות במיוחד בהפחתת דלקת והקלה על בעיות בריאות אוטואימוניות. הם מסווגים כמו חומרי הזנה "חיוניים" כי גוף האדם לא יכול לסנתז אותם בכוחות עצמו ותלוי במקורות מזון חיצוניים כדי לפצות על הצרכים היומיומיים שלהם. מלבד הפחתת דלקת, את הפונקציות הבולטות של חומצות שומן אומגה 3 הן לשמור על בריאות עצבים, הלב ואת המוח פונקציות לבנות תאי גוף בריאים.  חומצות שומן אומגה 3 מפחיתות תגובות דלקתיות בגוף שלך כדי לעזור לנהל מקרים של הפרעות חיים אוטואימוניות, כולל סוכרת, דלקת מפרקים שגרונית, קוליטיס, פסוריאזיס, אקזמה וויטיליגו.

EPA ו- DHA חשובים יותר מ- ALA

ALA ניתן למצוא בקלות במזונות שאוכלים בדרך כלל (מזונות המבוססים על צמחים ובעלי חיים), אבל יש לה פחות יתרונות בריאותיים מאשר EPA ו- DHA. הוא משמש בעיקר עבור דרישות האנרגיה בגוף. עם זאת, אם חילוף החומרים של הגוף שלך הוא במצב טוב, אז 15% מכלל ALA יכול להמשיך להמיר EPA ו- DHA לספק יתרונות בריאותיים חיוניים. אבל, vitiligo קשורה לעיתים קרובות מטבוליזם הגוף המסכן, ולכן, יחס זה יקטין עוד יותר במקרה של אנשים עם ויטיליגו. לכן, זה תמיד טוב יותר לקבל EPA ו- DHA ישירות ממקורות מזון עבור היתרונות הבריאותיים הטובים ביותר.

דגים ושמן דגים הם המקורות הטובים ביותר של חומצות שומן אומגה 3. EPA ו- DHA ידועים גם בשם "חומצות שומן אומגה 3 ימיות" מכיוון שהן מגיעות בעיקר מדגים (ושמן דגים).

מחלקת החקלאות המאוחדת (USDA) ואגודת הלב האמריקאית ממליצה על לפחות 2 מנות דגים (במיוחד דגים שמנים) בשבוע לבריאות הלב טוב ורווחה כללית. מנה אחת שוקלת סביב 120-150 גרם (3 - 4 אונקיות).

 

אבל במקרה של הפרעות אוטואימוניות (כמו ויטיליגו), צריכת 4 עד 6 מנות (12 עד 18 גרם) של דגי מים קרים, זני דגים שומניים (בקלה, סלמון) בשבוע היא הדרך הטובה ביותר לכלול אומגה 3 מועיל חומצות שומן בתזונה.