הדרך בה אתם נושימים היא הדרך שבה אתה חיים . נשימה היא חיונית לחלוטין לחיים, אבל זה לעתים קרובות התעלמו כצורך לבריאות טובה. נשימה מלאה, חופשית, היא אחד המפתחות החזקים ביותר לשיפור הבריאות הפיזית, הרגשית והרוחנית.
נשימה מלאה וחופשית היא זכות הבכורה שלנו. אם אתה מסתכל על התינוק לנשום, תראה את היופי ואת הפשטות של זרימה בגוף. עם כל שאיפה, בטנו של התינוק מתמלאת באוויר כמו בלון, סלעי האגן, הרגליים פתוחות, החזה עולה ואז נופל, כמו גלים על פני האוקיינוס. זוהי נשימה טבעית, אוקיינוסית, מלאה. כך אנו אמורים לנשום.
הוא מתנשם ללא מאמץ, תינוק חי בחופשיות ובחופשיות עכשיו, בהרחבה של הרגע. אין עבר לזכור, אין עתיד לתכנן או לדאוג. כל נשימה היא תהליך של קבלת מהיקום וחזרתו אליו. עם כל שאיפה, היא מקבלת ומביאה את החיים. עם כל נשיפה, היא מרפה ונותנת בחזרה. היא נמצאת בקשר עם חלק מקצב החיים החיוני.
 
"נשימה מלאה וחופשית היא אחד המפתחות החזקים ביותר לשיפור הבריאות הגופנית, הרגשית והרוחנית".
 
התינוק אינו יודע זאת או עושה זאת במודע, אלא פשוט חווה שלווה, שמחה וקשר עם כל הדברים. כמובן, תינוק גם יחווה צרכים ויהיה מושפע במידה רבה מהסביבה שבה היא נמצאת. היא תהיה בהתפרצויות רגשיות או בוכה על תשומת לב, אבל מה שחשוב לשים לב הוא כמה בקלות התינוק יתיישב בחזרה למצב רגוע של שלווה ושלום. בדומה לבעלי חיים, לילדים יש יכולת רבה לעמוד בפני החוסן. ברגע אחד הם אולי צועקים ואחר כך, אחרי מבט קצר או מרגיע, מחזירים את עצמם לשלווה עמוקה ורגועה.
מחזיק את הנשימה בחלק העליון של שאיפה יכול לעזור להחדיר חמצן עמוק יותר לתוך המערכת שלך.
עם הזמן, הילד קולט ומצטבר את המתחים והדגש של משפחתם ולומד התנהגויות מסביבתם. ככל שאנו חווים את ההנאות, האתגרים והטראומות של החיים, אנו מתחילים לצפות מראש ולהגיב מחוויות העבר שלנו של הנאה וכאב. למרבה הצער, אנו מאבדים את החופש ואת ההתרחבות שהיו טבעיים בלידה. אנו פוחדים ממורת רוח, מעונש או נטישה. אנחנו חווים רגשות לא נעימים שאנחנו לא יודעים איך לטפל בהם.

חינם נאור החיים הקורס: קח את האושר, בריאות, שגשוג & התודעה לרמה הבאה
גלה תובנות וטכניקות רבי עוצמה ליצירת בריאות קורנת, אושר, שגשוג, שלום וזרימה בחייך וביחסים שלך.
  
כתוצאה מכך, אנו מתחילים להתכווץ לעתים קרובות יותר או אפילו לכבות. אנחנו לומדים "לשלוט" על עצמנו, כדי "להיות טובים", כדי לקבל תשומת לב חיובית. אנחנו להקריב את הרצונות שלנו לאישור של אחרים. כדי לשלוט על עצמנו בדרך זו, אנו מודעים להדק את השרירים שלנו להגביל את הנשימה שלנו. אנו מגלים שככל שאנו נושמים פחות, כך אנו מרגישים פחות - וככל שזה קל יותר לעבור את האתגרים והקשיים של החיים המודרניים. עם הזמן, תהליך זה מפתחת תגובות לא מודעות הרגילות לנעול את הגוף ולמנוע את הביטוי המלא של הנאה וכאב. הזרימה המהותית של אנרגיית החיים נעשית כמו צינור וכל מערכת תפקודית בגוף תדרדר בסופו של דבר מהר יותר.
כמבוגרים, אנשים רבים נוטים לנשום קטן ורדוד, בעיקר בחזה, עם תנועה גלוי קטן. כדי להחמיר את המצב, רוב האנשים מתכווצים ומפסיקים ממש לנשום לתקופות קצרות במהלך מצבים מלחיצים או ממוקדים נפשית. תקופות אלו של התכווצות ואחוז הנשימה ליצור מחנק ברמה נמוכה בגוף. הסבל מוביל לסבל. העדר חמצן ומתח מוגבר מעכב את זרימת הדם, חומרי הזנה ואנרגיה חיונית.
 
"כאשר אנו מצמצמים או עוצרים את נשימתנו, אנו מאבדים קשר עם מה שקורה ברגע הנוכחי".
 
כאשר אנו מצמצמים או עוצרים את נשימתנו, אנו מאבדים קשר עם מה שקורה ברגע הנוכחי - עם כמה קסום, מהנה, נפלא זה רק כדי להיות בחיים. במקום זאת, אנו מתמקדים יותר מדי בראש ונתקעים בעבר ובעתיד. המוחות שלנו מתרוצצים במחשבות - מדאיגים, מתבוננים ומתכננים. אנו מאבדים את החופש, את השמחה ואת ההרחבה הטבעית כאשר אנו רגועים בנשימה שלנו ומחוברים למודעות הגוף שלנו.
בדרך נס, על ידי הפניית התודעה שלך בחזרה לנשימה שלך וללמוד לעבוד עם זה, אתה יכול להחזיר את מה שאבד. אתה יכול ללמוד להרפות מדפוסי דאגה ומתח, אשר מחזיקים אותך בחזרה, ולחזור לנשימה טבעית, אוקיאנית, גוף מלא. כמו תינוק, אתה יכול לחוות את התחושה המלאה, האפשרות, ואת החיבור של כל רגע.
אמנות הנשימה המודעת
כאשר אתה נעשה מודע לנשימה שלך ולעבוד עם זה במודע, אתה יוצר קשר ישיר למערכת העצבים האוטונומית שלך, מקבל גישה לחלק מעצמך, כי בדרך כלל פועל מחוץ למודעות.