קיימים מחקרים רבים "בין הקשר של שינה לויטליגו" ובהם מחקרים רבים הקשורים "שינה ומערכת החיסון". שינה משפיעה על המערכת החיסונית, כלומר לישון (פחות או יותר) הינו דבר המשפיע על המערכת החיסונית והוא מקושר vitiligo. עכשיו, זה  הגיוני כי לשמירה על מחזור שינה בריא יש פוטנציאל לעצור vitiligo מלהתפשט.
השינה היא הסם הטבעי המשקם את האנרגיות הגופניות והנפשיות שלנו. שליש מהחיים האנושיים נועדו להיות במצב של שינה. במהלך השינה התאים, הרקמות ובאברים יש דחף מתמיד של עבודה, תיקון, והתחדשות.

אחרי הכל כאשר משך השינה או איכות השינה מופרעת אנו חווים בריאות לקויה. התסמין הראשון הוא שאנחנו מרגישים רעננים בהתעוררות. שינה לא מספקת תשפיע לרעה על הביצועים הפיזיים והאינטלקטואליים שלנו. אלה העוסקים במשימות פיזיות חווים רפלקסים איטיים ועייפות אפילו עם מאמץ רגיל. באשר למשימות אינטלקטואליות, היכולת להתרכז יורדת עם צמצום היעילות.


כאשר מניעת השינה היא כרונית, הסימפטומים של מחלת נפש מתחילים להופיע: עצבנות, דיכאון וחרדה, אשר כולם תורמים להפיץ vitiligo. מניעת שינה מגבירה את הנטייה לתאונות חמורות.
הפרעות שינה שכיחות


הגוף האנושי מסוגל לרפא את עצמו. אז, שינה (יחד עם תזונה בריאה) יכולה לגרום לגוף שלך להחזיר את הקצב הטבעי וכן את המערכת החיסונית שלך לתפקוד טוב יותר.