מחשבה מייצרת מציאות

התת מודע שלנו משפיע על אורח חיינורבים לא יודעים אך יש קשר ישיר בין מה שאנו חושבים באופן מודע אך לא פחות קשר גם מהתת מודע. באמצעות המחשבות אנו מושכים אלינו את מה שקורה לנו. לרוב שאתה חיובי ומחייך רבים יחזירו אליך יחס דומה ולהפך ומודול זה עובד גם במישורים נוספים כגון דאגות חוזרות ונשנות ימשכו אלינו את הדברים שבגינם אנו דואגים (מה שלא נרצה שיקרה), אם אדם הינו מצילחן לרוב יהיה מצליחן ברוב הדברים שעושה ואם הוא מפסידן הוא יישאר כזה כי זו כוחה של המחשבה.

מה שניתן לעשות במקרה של הויטיליגו הוא כמו בכל שנוא אחר שנרצה שינוי הוא לתעתע במוח שלנו כך שיצור לוחות חזון קוגנטיביות להנדוס מחדש של העור ויחיזיר את הצבע.

לדוגמא אם נדפיס תמונה שלנו הכוללת את הכתמים הלבנים, נשפץ אותה בפטושופ למצב שהיינו רוצים להיות בו, מדפיסים את התמונה המשופצת וצופים בה כל יום מספר דקות זה היה מגדיל את הסיכוי להחלמה כי המוח מכוון את כלל המערכות למטרה זו.

כאשר נוטעים במוח משהו לרוח האגם יכוונן לשם.

ניתן להסביר זאת גם לדוגמא במקרים של תינוקות או ילדים קטנים מאוד שנחשפו לאלימות וכשהתבגרו היו אלימים בעצמם כי זה מה שספגו וזה שוכן אי שם בתת מודע (וגם במודע בחלק מהמקרים כמובן).