טיפול אקלימי - שבועיים בים המלח

ע"פ מחקרים שונים שנעשו בתחום הטיפול האקלימי נצפה שיפור ניכר במרבית חולי הויטיליגו ששהו ארבעה עד שישה שבועות בים המלח.מהו טיפול אקלימי בעצם ?

הטיפול האקלימי הינו שימוש במשאביים טבעיים ייחודים :השמש ביחס למיקום הייחודי של ים המלח, ים המלח, האוויר העשיר בחמצן, בברום וביסודות נוספים הבריאים לגוף האדם וכן האזור בכלל המקנה שלווה ורוגע.
קרן אור השמש ארוכה יותר לשוהים בחופי ים המלח ולכן השפעותיה שונות בשעות שונות מאשר שיזוף במקומות אחרים על כדור הארץ. המיקום הנמוך בעולם בעצם מאפשר קבלת קרן שמש בתדר UVB ולא UVA אשר מעודד רפיגמנטציה.

הרעיון הוא חשיפה הדרגתית לשם על מנת שהוגף יקלוט את השיזוף באופן בריא ולא ינזק.

ניתן לעשות את הטיפול בין החודשים אפריל לספטמבר כאשר טווח הפעילות המותר הוא 09:00-11:00 ובין השעות 14:00-16:00. בעת השיזוף מחוץ לים יש להמרח בשמן תינוקות.

ביום הראשון נחשפים 5 דקות בשכיבה על הגב, 5 דקות בשכיבה על הבטן ו-10 דקות בים (פעולה אחר פעולה) פעם אחת בטווח של הבוקר ופעם אחת בטווח של הצהריים.

ביום השני נחשפים 10 דקות בשכיבה על הגב, 10 דקות בשכיבה על הבטן ו-15 דקות בים (פעולה אחר פעולה) פעם אחת בטווח של הבוקר ופעם אחת בטווח של הצהריים.

ביום השלישי נחשפים 10 דקות בשכיבה על הגב, 10 דקות בשכיבה על הבטן ו-15 דקות בים (פעולה אחר פעולה) שלוש פעמים. פעם אחת בטווח של הבוקר ופעמיים בטווח המותר של הצהריים.